IRAN OUTSOURCING
TECHNICAL SOLUTIONS

بلاگ

ایروتکس
۱۳۹۷/۱۱/۱۵
مطالب و تازه های مهندسی بدون دیدگاه

روش نوین کاهش وزن با کمک مهندسی

روش جدید کاهش وزن

کاهش وزن با ایجاد خطای ذهنی احساس سیری

اخیرا یک دستگاه کاهش وزن که مغز را وادار به احساس سیری می کند تولید شده است که می تواند یک ابزار ارزشمند جدید در جهت مبارزه جهانی با مشکل چاقی باشد.

مهندسان دانشگاه Wisconsin Madison دستگاه کوچکی که حتی طولش به ۱ سانتی متر هم نمی رسد را ساختند که پالس های الکتریکی ملایمی را از حرکات طبیعی معده ایجاد و آنها را به عصب های Vagus، که رابط بین مغز و معده هستند، می رساند.این کار باعث میشود که مغز فریب بخورد و بعد از خوردن تنها چند لقمه احساس سیری بکنیم و دست از غذا خوردن برداریم.

پرفسور Xudong Wang  استاد رشته ی مهندسی مواد دانشگاه Wisconsin Madison در این باره می گوید:پالس ها با حرکت معده مرتبط هستند و یک پاسخ طبیعی برای کمک به کنترل مصرف غذا هستند. گفته می شود که این دستگاه با حداقل حالت تهاجمی قابلیت جایگیری در بدن را دارد. این سیستم در حال حاضر به روی موش آزمایش شده است، که تقریباً ۴۰ درصد از وزن خود را از دست داده است. نتایج این مطالعه در مجله  Nature Communications  منتشر شده است.

بر خلاف عمل های معده، که به طور کلی و همیشگی ظرفیت معده را تغییر می دهند، دستگاه های جدید دارای اثرات بازگشت پذیر هستند.هنگامیکه Wang و همکارانش دستگاه را از بدن موش برداشتند ۱۲ هفته بعد موش های مورد بررسی قرار گرفته شده ، به الگوهای تغذیه طبیعی قبلی برگشتند و به وزن قبلی خود بازگشتند.

دکتر Wang متخصص جهانی در زمینه تولید دستگاه های الکتریکی خازنی قابل حمل و قابل جایگیری در بدن است. او قبلاً نانو ژنراتور قابل جایگیری در بدن را که باعث میشد از انرژی ضربان قلب و نفس کشیدن در بهبود زخم های بدن و کمک به دستگاه و عضو های دیگر استفاده کرد را ساخته است. 

او می گوید: این دستگاه دارای مزایای زیادی نسبت به نمونه های قبلی که با تحریک عصب های Vagus کار میکردند است که نیازمند به یک واحد کنترل پیچیده و باتری های بزرگی است که اغلب باید به دفعات شارژ شوند.

پروفسورLuke Funk جراح در بخش حداقل جراحی تهاجمی دانشگاه Wisconsin Madison می گوید: عمل جراحی کاهش ظرفیت معده دارای معایبی از جمله نیاز به مراقبت های مستمر بعد از عمل و … است که سدی در برابر استفاده از این روش است.

یکی از مزایای این دستگاه جدید که با تحریک عصب های Vagus کار می کند این است که نیاز به شارژ باتری از خارج از بدن را ندارد. این مزیت هنگامی مورد توجه قرار می گیرد که بیماران مجبور هستند که چندین دفعه در طول هفته باتری های دستگاه را شارژ کنند و این کار با شرایط بدنی بیماران کار طاقت فرسایی است.

نظر