IRAN OUTSOURCING
TECHNICAL SOLUTIONS

بلاگ

ایروتکس
۱۳۹۷/۱۱/۱۵
مطالب و تازه های مهندسی بدون دیدگاه

صنعت توریسم و فضا

صنعت توریسم در فضا

فضا

سفینه فضایی ساخته شده است که برای اولین بار برای حمل مسافران خصوصی به فضا به کار رفته  و اولین درآمد خود را به دست آورده است.

Virgin Galactic (یک شرکت بریتانیایی و یکی از شرکت های پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی است) فضاپیمایی به اسم VSS Unity  ساخته که پس از پرواز تاریخی خود که چهارمین پرواز آزمایشی خود بود به صورت کاملاً سالم و امن در صحرای Mojava   در ایالات کالیفرنیا بر زمین نشست.

برنامه ناسا برای توسعه فرصت های پرواز ۴ بار به صورت علمی و تکنیکی مورد آزمایش قرار گرفت و VSS Unity  را قادر ساخت تا اولین درآمد را نصیب Virgin Galactic  کند.

طبق گفته Virgin Galactic موتور راکتی که برای فضاپیما طراحی شده میتواند نیروی پیشرانی ایجاد کند که می تواند این فضاپیما را  تا ۳ برابر سرعت صوت و همچنین تا ارتفاع اوج ۵۱٫۴ مایل بالا ببرد.

پس از ورود مجدد این فضاپیما به اتمسفر با سرعت ۲٫۵ برابر سرعت صوت، خلبان ها با توجه به  ساختار این سفینه تجاری می توانند سفینه را به سمت فرود باند هدایت کنند.

آقای ریچارد برانسون از کارشناسان خطوط پرواز توضیح داد، امروز برای اولین بار در تاریخ یک سفینه فضایی مسافربری به فضا دست یافت. ما در حال حاضر در حال کار کردن و انجام آزمایش های باقی مانده بر روی این پروژه هستیم تا اینکه بتوانیم زمان روشن ماندن موتور فضاپیما را بالا ببریم و همچنین سرعت و ارتفاع فضاپیما را برای حمل هزاران مسافر فضایی برای آنها بهبود ببخشیم.

آقای جرج وایت ساید، مدیر عامل شرکت Virgin Galactic و شرکت فضاپیمایی، افزود، آنچه ما شاهد آن هستیم، شواهد قانع کننده ای است که فضا و کسب درآمد از آن یکی از صنایع تعریف شده در قرن بیست و یکم است. وسایل نقلیه جدیدی که توسط شرکت های خصوصی ساخته میشود دارند کسب وکار و شغل ها و زندگی های شخصی را به سمتی میبرند که حتی نمی توانیم تصور کنیم.

منبع: ایروتکس

نظر