IRAN OUTSOURCING
TECHNICAL SOLUTIONS

بلاگ

ایروتکس
۱۳۹۷/۰۶/۲۷
مطالب و تازه های مهندسی بدون دیدگاه

آسفالت خود تعمیر

 یک برنامه آشپزی الهام بخش ایده آسفالت خود تعمیر

یک محقق از دانشگاه ناتینگهام  از یک قسمت از یک برنامه آشپزی الهام گرفت تا یک تکنولوژی جدید برای ترمیم ترک در سطوح جاده ای ایجاد کرده و در واقع آسفالت خود تعمیر تولید کند.

دکتر آلوارو گارسیا از مرکز مهندسی حمل و نقل ناتینگهام (NTEC) پس از تماشای یک شرکت کننده در این برنامه از یک روش شناخته شده به عنوان (spherification) استفاده می کند. او با افزودن میکروکپسول های روغن به آسفالت موفق به ایجاد سطوح جاده با آسفالت خود تعمیر می شود.

آسفالت خود تعمیر

این ایده به این صورت است که با به وجود آمدن ترک، کپسول ها باز می شوند و به این ترتیب روغن داخل آن ها به آسفالت منتقل می شود. نفوذ این روغن در داخل و اطراف آسفالت، باعث نرم شدن قیر داخل آن می شود. این مساله باعث می شود که  قیر ذرات تشکیل دهنده آسفالت را به هم با سرعت بیشتری دوباره متصل کند.

تیم دکتر گارسیا با دریافت کمک مالی از سازمان بزرگراه های انگلستان توانستند آزمایشگاهی تاسیس کنند و آزمایش های فراوانی روی میکروکپسول های پر شده از روغن آفتابگردان انجام دهند. نتایج اولیه نشان می دهد که این کپسول ها می توانند بدون کاهش قابل توجهی از خواص فیزیکی و مکانیکی آسفالت، باعث افزایش دوام آسفالت شوند. مساله بسیار مهم این هست که نمونه های آسفالت ترک خورده دو روز بعد به استحکام کامل خود بازگشته اند،

روغن آفتابگردان می تواند اثرات پیری را در قیر موجود در آسفالت با کاهش ویسکوزیته آن معکوس کند. میکرو کپسول های ایجاد شده توسط دکتر گارسیا و تیم او کمک می کند تا نیاز به  سایر عوامل بهبود آسفالت کاهش پیدا کند زیرا به محض ایجاد ترک این کپسول ها فقط در مناطق شکست و نه در سایر نقاط آسفالت باز می شوند. به این ترتیب موارد مورد نیاز بهبود آسفالت کاهش می یابد.

گارسیا برآورد می کند که این مواد – که به نام Capheal نام گذاری شده است – می تواند طول عمر جاده ها را حداقل به میزان یک سوم عمر آن ها از ۱۲ تا ۱۶ سال افزایش دهد. این کار با هزینه ای مشابه با هزینه افزودن سایر مواد بهبود دهنده است که معمولا در آسفالت استفاده می شود.

مزیت مهم دیگر این روش نسبت به سایر فناوری های بهبود جاده ای این است که آنها اغلب به تجهیزات اضافی متکی هستند در حالی که این روش نیاز به تجهیز خاصی ندارد. گارسیا گفت: “من قبلا در حال توسعه مسیرهای خود تعمیر در هلند و سوئیس بودم که دارای فیبرهای فلزی بودند”. “این فیبر ها با گرم شدن می توانند باعث  ذوب شدن قیر شوند و ترک ها را در جاده ها پر کند، اما مشکل این است که برای این کار نیاز به یک ماشین بزرگ و گران قیمت است که در حین کار آن ها جاده بسته شود.”

تیم NTEC در پایان مرحله ابتدایی پروژه با اتمام موفقیت آمیز آزمایش ها است. بعد از این، قرار است یک بزرگراه انگلستان در بخش های مختلف با دقت انتخاب شده و استفاده از این کپسول ها در آن تست شود. برای تعیین سطح دوام و استقامت Capheal، این دوره ۱۲ تا ۲۴ ماه به طول خواهد انجامید.

منبع: ایروتکس

نظر