IRAN OUTSOURCING
TECHNICAL SOLUTIONS

بلاگ

ایروتکس
۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مطالب و تازه های مهندسی 3 دیدگاه

توربین بادی O-Wind

نیکولاس اورلانا و یاسین نورانی در سال ۲۰۱۸ جایزه بین اللملیDyson  را برای توربین بادی o-wind خود که باد را در چندین جهت جذب می کند به دست آورند.

http://Array

پس ازکسب جایزه بریتانیا در ماه سپتامبر، این تیم دو نفری دانشگاه لنکستر توانستند رقبا را از سراسر جهان در زمینه طراحی این نوع توربین بادی شکست دهند و جایگاه بالایی را در این صنعت کسب کنند.

توربین بادی کروی که فقط ۲۵ سانتی متر قطر دارد از ورودی های هندسی استفاده می کند. این مساله باعث می شود تا توانایی جذب باد را از هر جهتی داشته باشد. توربینo-wind   طراحی شده تا بتواند بادهای نامنظم و غیریکنواخت شهرها را مهار و از آن ها استفاده کند. این توربین را می شود بر روی پشت بام ها و بالکن ها نصب نمود.

اورالانا میگوید: ما امیدواریم که توربین بادیo-wind  باعث شود که استفاده از توربین برای مردم سراسر جهان ممکن شود و با توان مالی کمتر بتوانند انرژی تولید کنند. شهر ها مکان هایی هستند که همیشه در معرض باد هستند ولی در حال حاضر توانایی مهار این منبع انرژی  را نداریم. ما در تلاش هستیم تا با این کار ایجاد انرژی های سبز و پاک را آسان کنیم تا مردم تشویق شوند که نقش خود را در حفظ و نگهداری سیاره ی خود ایفا کنند. کسب جایزه ی بین اللملی Dyson اعتبار خاصی به این ایده ما داده است. توجهی که به این ایده شده است بسیار خوب بوده است و به ما این اطمینان را داده که می توان پیشرفت این ایده را در کار و فعالیت های آینده دید. با این حال ما در حال مذاکره با سرمایه گذاران هستیم و امیدواریم در ماه های آینده قراردادهایی را امضا کنیم.

توربین بادی

این توربین بادی با استفاده از اصل برنولی برای حرکات مکانیکی متکی بر اختلاف فشار هوا برای ایجاد مومنتوم ایجاد شده است. این سازه با دریچه هایی برای هوا که ورودی بزرگ و خروجی کوچک دارند پوشانده  شده است. در هنگام وزش باد اختلاف بین دو پایانه موجب میشود که توربین حرکت کند و به علت وجود این دریچه در دورتادور کره این امکان را می دهد که باد را از همه جهات جذب کند.

گرچه اندازه این توربین بادی کمتر از یک گام انسان است ولی ساخت آن از یک دستگاه بسیار بزرگتر که تحت همین اصل عمل می کند الهام گیری شده است.

مشکلات، مخترعان جوان را برای حل آن ها به چالش می کشند تا آنها برای حل آن مشکلات به میدان عمل بیایند. این مساله آنها را به استفاده از ابتکارات خود برای توسعه راه های نوین برای حل آن مشکل سوق می دهد. توربین بادی o-wind   دقیقاً بر همین اساس تولید شده است. چالش های بزرگی برای تولید انرژی های تجدید پذیر وجود دارد و با استفاده از هندسه می توان از مناطقی که کاملا دور از ذهن هستند مانند شهرها انرژی به دست آورد.

منبع: ایروتکس

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده

 1. اینستاگرام ها

  کارهاتون رو هر روز میبینم واقعا عالی هستند
  خسته نباشید

  پاسخ
 2. رضا

  مطالبتون خوبه.ولی لطفاًاین مطالبو تو صفحه ی اصلی هم لینک کنید.

  پاسخ
 3. رضا

  خیلی ممنون از مطالبتون

  پاسخ

نظر