IRAN OUTSOURCING
TECHNICAL SOLUTIONS

بلاگ

ایروتکس
۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مطالب و تازه های مهندسی بدون دیدگاه

پهباد شرکت استارت آپی استرالیایی Emesent در اعماق نفوذ می کند

شرکت استارت آپی Emesent واقع در استرالیا، برای ارائه محصولی به نام  Hovermap به بازار ۳٫۵ میلیون یورو سرمایه گزاری کرده است. Hovermap که بر اساس سیستم LiDAY است بر روی پهباد ها نصب میشود تا آنها را قادر به جایگیری و نقشه برداری سه بعدی کند.

http://Array

این دستاورد در ابتدا برای صنعت معدن طراحی و ایجاد شد. این دستگاه این امکان را میدهد که در نبود GPS پهباد به صورت خودکار هدایت شده و از اعماق معادن نقشه برداری کند.

از کارهای دیگری که این سیستم روی پهباد می تواند انجام دهد می شود به گرفتن فیلم وعکس و جمع آوری گازهای داخل معدن به منظور نمونه برداری برای تشخیص جنس و گاز های داخل معدن قبل از ورود انسان به آن اشاره نمود.

دکتر استیفن هاربار(Stefan Hrabar)، یکی از بنیانگزاران و مدیر اجرایی شرکت Emesent   میگوید: Hovermap صنعت معدن و مهندسان معدن را قادرمیسازد تا از فضاهای غیر قابل دسترسی بازرسی کنند و با جمع آوری داده های با کیفیت تر و اطلاعات بهتر دید بهتری از این فضاهای داخلی داشته باشند.

Hovermap نصب شده روی پهباد میتواند برای شبیه سازی داخل معدن پس از انفجار وکشف نقاط شکننده و نقاط محکم به کار رود.همچنین میتواند در تشخیص هویت ژئوتکنیکی ساختار سنگ ها استفاده شود. این سیستم فضای  دقیق ایجاد شده پس از انفجار داخل معدن را در اختیار ما قرار می دهد. این اطلاعات می تواند بهره وری معدن را بالا ببرد و درک بهتری از شرایط زیرزمینی را بدون ارسال معدن چیان و نقشه برداران زمین به داخل معدن که احتمال وقوع حادثه های غیرمتقربه زیاد است به وجود آورد.

پهباد

دکتر هاربارمیگوید: سرمایه گذاری در این حوزه فرصتی در اختیار ما قرار می دهد که تیمی متشکل از ۷ الی ۲۵ نفر را تشکیل بدهیم و شرکت Emesent  را به یک شرکت جهانی در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین هدایت شونده در جمع آوری اطلاعات زیرزمینی به صورت خودکار تبدیل کنیم.

Hovermap در حال حاضر به طور تجاری برای طیف وسیعی از صنایع در استرالیا، ایالات متحده، کانادا، چین و ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد. Emesent گفت که این فناوری همچنین می تواند به راه آهن زیرزمینی و حمل و نقل جاده ای، ارتباطات راه دور متصل شود. این شرکت همچنین با Data61 CSIRO مشغول به کار در چالش زیرزمینی جدید آژانس پروژه های پیشرفته دفاع ایالات متحده (DARPA) است که با هدف توسعه تکنولوژی های نوین برای سرعت بخشیدن به نقشه برداری، حرکت و جستجوی در محیط های زیرزمینی است.

منبع: ایروتکس

نظر