IRAN OUTSOURCING
TECHNICAL SOLUTIONS
استخدام مهندس مواد

استخدام مهندس مواد

برای استخدام مهندس مواد می توانید از مجموعه بزرگ ایروتکس کمک بگیرید. مهندسین و شرکت های مهندسی داخلی و خارجی ایروتکس در زمینه مهندسی و علم مواد بهترین راه حل را برای پروژه شما پیشنهاد می کنند. با توجه به اهمیت مهندسی و علم مواد ، برای فعالیت در این زمینه چشم انداز روشنی می توان تصور نمود.

اهمیت مهندسی مواد

مواد جدید از جمله بزرگترین دستاوردهای بشری هستند که باعث رشد، رونق، امنیت و کیفیت زندگی انسان  شده اند. این مواد جدید هستند که راه های تازه ای را به فن آوری ها در صنایع مختلف باز می کنند. دانشمندان و مهندسین مواد همواره در خط مقدم بسیاری از زمینه های این علم هستند. مهندسی مواد از نیاز به تحقق در مورد کاربرد مواد و ویژگی های مواد به وجود آمده است. ارزش هر ماده ای در صنعت به خواص منحصر به فرد آن است. در صنایع گوناگون مواد ممکن است به خاطر ویژگی های استحکامی خاص، خواص الکتریکی، مقاومت در برابر حرارت یا خوردگی یا تعدادی از دلایل دیگر انتخاب شود. تمام ویژگی های مفید یک ماده به طور دقیق مربوط به ساختار آن است، مواردی مانند اینکه در ساختار ماده کدام اتم ها وجود دارد، چگونه اتم ها به هم متصل می شوند و چگونه گروه های اتم در سراسر مواد مرتب شده اند. در مهندسی مواد این موارد آموزش داده می شود و مهمتر از همه، به عنوان مهندس مواد یاد می گیریم که چگونه این ساختار و خواص حاصل از آن توسط آزمایش های مختلف کنترل شود. از آنجا همواره صنایع مختلف به دنبال مواد جدید با خواص منحصر به فرد هستند زمینه های استخدام مهندس مواد بسیار زیاد هست. استخدام مهندس مواد در صنایع مرتبط با موارد زیر می تواند صورت گیرد:

  • سرامیک
  • متالورژی

معتبرترین دانشگاه های دنیا در مهندسی مواد

بر اساس رتبه بندی QS در مهندسی مواد، معتبرترین دانشگاه های دنیا در این زمینه مهندسی به ترتیب زیر می باشند:

(Massachusetts Institute of Technology (MIT

Stanford University

Nanyang Technological University, Singapore

(University of California, Berkeley (UCB

Harvard University

University of Cambridge

University of Oxford

National University of Singapore

Tsinghua University

EPFL – Ecole Polytechnique Federale de Lausanne


ایروتکس جمعی از متخصصین برگزیده در حوزه مهندسی مواد را در خود جای داده است. درصورتی که به دنبال استخدام مهندس مواد برای پروژه خود هستید; متخصصین ایروتکس شامل مهندسین و شرکت های فنی مهندسی در داخل و خارج از کشور می توانند پروژه های شما را به بهترین نحو انجام دهند.

در صورتی که نیاز به مشاوره در این زمینه دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.