IRAN OUTSOURCING
TECHNICAL SOLUTIONS
استخدام مهندس شیمی

استخدام مهندس شیمی

برای استخدام مهندس شیمی می توانید از مجموعه بزرگ ایروتکس کمک بگیرید. مهندسین و شرکت های مهندسی داخلی و خارجی ایروتکس در زمینه مهندسی شیمی بهترین راه حل را برای پروژه شما پیشنهاد می کنند. با توجه به اهمیت مهندسی شیمی ، برای فعالیت در این زمینه چشم انداز روشنی می توان تصور نمود.

اهمیت مهندسی شیمی

مهندسی شیمی شاخه ای از مهندسی هست که به تولید و تبدیل مواد شیمیایی، انرژی و مواد می پردازد. در این رشته مواردی مانند انتقال گرما، جرم و حرکت، سینتیک و مهندسی واکنش ها، ترمودینامیک شیمیایی، کنترل و شبیه سازی دینامیکی و جداسازی بررسی می شود. مهندسان شیمی بسیاری در صنایع شیمیایی و پتروشیمی استخدام می شوند. مهندسی شیمی به سرعت در حال پیشرفت در زمینه های مختلف از جمله تغییرات آب و هوایی، سیستم های زیست محیطی، زیست پزشکی، مواد جدید و سیستم های پیچیده است.

این مهندسی یکی از گسترده ترین رشته های مهندسی می باشد. مهندسین شیمی در صنایع گوناگون فعالیت دارند که از مهمترین آنها را میتوان به صنایع زیر اشاره نمود.

  • صنایع گاز
  • صنایع پتروشیمی
  • صنایع شیمیایی معدنی
  • صنایع پلیمر
  • بیوتکنولوژی
  • صنایع پالایش و شیمیایی و سلولوزی
  • محیط زیست
  • صنایع نفت

از مهم ترین چالش ها و تحقیقات به روز مهندسی شیمی را می توان تولید ذخیره کننده های انرژی با قابلیت ذخیره سازی بیشتر، تولید سلول های خورشیدی با راندمان بالاتر ذکر کرد. با توجه به رشد و توسعه این مهندسی زمینه های استخدام مهندس شیمی هر روز گسترده تر می شود.

معتبرترین دانشگاه های دنیا در مهندسی شیمی

بر اساس رتبه بندی QS در مهندسی برق، معتبرترین دانشگاه های دنیا در این زمینه مهندسی به ترتیب زیر می باشند:

(Massachusetts Institute of Technology (MIT

Stanford University

(University of California, Berkeley (UCB

University of Cambridge

Kyoto University

University of Oxford

(California Institute of Technology (Caltec

Imperial College London

(National University of Singapore (NUS

The University of Tokyo

 


ایروتکس جمعی از متخصصین برگزیده در حوزه مهندسی شیمی را در خود جای داده است. درصورتی که به دنبال استخدام مهندس شیمی برای پروژه خود هستید; متخصصین ایروتکس شامل مهندسین و شرکت های فنی مهندسی در داخل و خارج از کشور می توانند پروژه های شما را به بهترین نحو انجام دهند.

در صورتی که نیاز به مشاوره در این زمینه دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.