IRAN OUTSOURCING
TECHNICAL SOLUTIONS

بلاگ

ایروتکس
۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مطالب و تازه های مهندسی بدون دیدگاه

ترکیب ربات ها و هوش مصنوعی برای بهبود روند کشاورزی در آینده.

استارت آپ  UK agritech در حال توسعه یک سیستم تکامل یافته کشاورزی است که ترکیبی از ربات و هوش مصنوعی است. هدف این سیستم کاشت دقیق تر محصولات، بهبود عملکرد و کاهش آلودگی ها و زباله های ناشی از کشاورزی است. هدف شرکتsmall robot   که متشکل از گروهی از کشاورزان، مهندسان و دانشمندان است این است که چهره کشاورزی را تغییر دهند.

ربات

جایگزینی تجهیزات بزرگی مانند تراکتورهای با وزن زیاد با ربات های سبک وزن به این دلیل است که خاک به وسیله ی وزن سنگین تجهیزات فشرده نمی شود و ربات ها میتوانند مستقیماً بر خاک وارد شده و بدون نیاز به شخم زدن بذر را در خاک بکارند. علاوه بر مزایای زیست محیطی، به بذر اجازه داده می شود که به صورت جداگانه و در محل دقیق کاشته شود.

سام واستون جونز(Sam Waston Jones) یکی از بنیانگزاران این شرکت و یکی از کشاورزان انگلیسی می گوید: این نکته کاملاً تغییر خواهد کرد که چه چیزی در مزرعه امکان پذیر است و چگونه ما در مورد کشاورزی فکر میکنیم. هر چند ما نمیتوانیم زمینه های کشاورزی تمامی گیاهان را جز به جز بفهمیم ولی می توانیم کاری انجام دهیم که کلاً سیستم کشاورزی را تغییر دهیم تا اینکه کشاورزان قادر باشند محصولات فراوانی را با حداقل تاثیر منفی زیست محیطی بدست بیاورند.

http://Array

این شرکت با استفاده از سه ربات به اسم های Dick ،Harry ،Tom  روند کاشت و روند رشد را انجام می دهد.

Tom محصولات کشاورزی و خاک را بررسی می کند. Dick تغذیه و کود مناسب را تهیه می کند و عمل کندن علف های هرز را انجام میدهد.Harry هم ربات کاشت بذر ها به صورت دقیق و از روی برنامه است. هر سه ربات گزارش خود را به Wilma که بر اساس هوش مصنوعی کار می کند بر می گردانند. این سیستم بر تمامی مراحل کشاورزی نظارت دارد و بر تصیم گیری های صحیح در مورد مدیریت کاشت و نگهداری گیاهان کمک می کند و تقریباً شبیه سیستم انژکتوری ماشین ها عمل می کند.

طبق گفته این شرکت این سیستم مواد شیمیایی و انتشار گازهای گلخانه ای را تا ۹۵ درصد کاهش داده است، همچنین درامد را تا ۴۰ درصد افزایش و هزینه ها را تا ۶۰ درصد کاهش میدهد. با کمک این سیستم می توان محصولات مختلف را در کنار یکدیگر در یک مزرعه کاشت و در زمان های مختلف برداشت کرد.

این پلتفرم با همکاری یک گروه مشاور متشکل از ۲۰ کشاورز از سراسر انگلستان در حال توسعه است. نمونه اولیه ربات Tom به صورت آزمایشی در بعضی از زمین های کشاورزی از جمله املاک ملی Trust Wimpok در حال اجرا است.

منبع: ایروتکس

نظر